Breaking News

Gelin Makyajı Rengi Ne Olmalı

Gelin Makyajı
Gelin Makyajı

Gelin Makyajı Rengi Ne Olmalı

Öncelikle Gelin başı olsun, gelin makyajı olsun bu konuların bir standartı yok. Tamamen kişinin isteği ve düğün günü çalışacağı kuaför ve makyözüne kalmış bir durum.

Genel olarak yaşam tarzınız doğalsa ve abartıdan uzaksanız gelin makyajınızı da bir o kadar sade ve toprak tonlarında yaptırabilirsiniz. Gelin başınızı da aynı şekilde..

Ama biraz cesur ve göz önünde olmayı seviyorsanız ben profesyonel bir makyöz olarak çok hoşlanmasam da koyu göz makyajları yaptırabilirsiniz.

Benim çalıştığım gelinlerin % 80 doğal ve sade görünmeyi tercih ediyor ki çok ağır gelin makyajları da yaptığım oldu. Sadece arada rüküş olmakla çekici görünmek arasında ince bir çizgi var onu kaçırmamak gerekir. Örneğin çok koyu bir göz makyajından sonra dudaklarda kırmızı ruj görmeye şahsen ben dayanamıyorum.

Ayrıca gelin makyajı sadece göz makyajından da oluşmuyor. Özellikle makyajınızın dayanıklı olması lazım. Bunun için kesinlikle primer – yüz bazı şart hatta olmazsa olmaz. Normalde 6-7 saat dayanacak makyajın ömrünü 2 katına çıkarılabiliyor.
Tabiki bir de makyaj sabitleyici spreyler var. Genelde makyajın görüntüsünü bozar diye biliniyor ama yanlış. Ben bu yazın çok kullandım özellikle sıcak aylarda makyajı yüz de başka türlü tutamıyorsunuz. Kış sezonlarında da isteğe bağlı kullanılabilir tabiki.

Veee yüzünüzün fotoğraflarda parlamaması için mat bir pudra gerekir. Bir pudra pompasıyla beraber bir de kullandığınızın ruja benzer bir ruj yada parlatıcı gelin çantanızda yedek bulundurabilirsiniz.

Makyöz Nurgül Kolukırık

About sach

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir